KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 17102121
nr 1710 2121
Svea Nyman
(1902-1986), Sverige
Violer, Signerad. Akvarell, 24x32 cm, yttermått inklusive ram: 27x35
Svea Nyman, svensk bildkonstnär född 1902, död 1986.
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.000 kr
måndag 16 juni 2025
kl 18:52:56
31/5 21:25:53
16 jun
Kvinnliga Konstnärer
Läs mer om Kvinnliga Konstnärer